Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Madezi

Eneja

Cula sam za djevojku koja je prije nekoliko godina odstranila madez na ledjima, ali je kasnije dobila rak maternice. Doktori su joj rekli da je za to sve kriv madez, koji navodno nije bio odstranjen "do kraja" (ostao je korijen) te se on prosirio do maternice i uzrokovao rak! Da li to moze biti istina?

dr. Suzana Ljubojević

Saznanje koje navodite nije mi poznato da je uopće moguće!
U koliko se madež ne odstrani do kraja ("korijena"blunk na istom mjestu se može javit novi ali ne može metastazirati u maternicu!

Mf7

Postovani,

Madez na licu, u blizini usta mi je naotekao i boli (kao da je mozda ispod neki potkozni prist). Dali da pricekam jos par dana ili trebam otici do doktora?

Hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako ne prođe za nekoliko dana, javite se liječniku.