Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

madeži i tretiranje dlaka

bambolino

Poštovani,
zanima me da li preporučate trajno uklanjanje dlaka na području s madežima i dlaka na samim madežima IPL uređajima . Ako ne, da li se uopče preporuča uklanjanje dlaka s madeža i kojim metodama?
unaprijed zahvaljujem na Vašem odgovoru

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Uklanjanje dlaka sa samog madeža nije preporučljivo niti IPL-om niti laserom (kao ni drugim metodama). Područje oko madeža se može tretirati IPL-om.

sbaresic

Poštovani
molim vas da mi rastumaćite moj nalaz madeža
D22 malanocitni madež trupa navus naevocellularis
histološki tip: složeni
Materijal je režnjić kože sa pseudopolipoznom smeđom tvorbom.Histološki se duž epidermodermalne granice nalazi umjereno izražena junkcionalna aktivnost.U korijenu gnijezda tipičnih epiteloidnih nevus stanica od kojih samo neke u citoplazmi sadrže pogment malanin.Opisana promjena ne dopire do rubova ekscizije.
Unaprijed zahvaljujem

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o sasvim normalnom madežu.

purple7

Molim vas da mi pojasnite nalaz odstranjenog madeža.
Opis: isječak kože veličine 0,7x0,3 cm se pigmentiranom lezijom veličine 0,4x0,2 cm. Histološki opisana tvorba odgovara intradermalnom melanocitnom nevusu, koji ne dopire do resekcijskih rubova. U dubini uzorka, u dermisu nađe se ožiljno vezivo s manjim granulomom tipa stranog tijela i nešto kroničnog upalnog infiltrata.
Unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o normalnom madežu.