Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

makula glans pečenje

dominikzgb

Poštovani doktore molim Vas pomoc.
Prije odprilike 3mj na glansu mi se pojavila makula promjera cca 3 mm. Bezbolna na dodir, svjetlo roze do roze boje, na momente izrazito vidljiva. Ujutro i u momentima mirovanja slabije vidljivosti ali jos uvijek prisutna, uz popratni osječaj žarenja i cestog odlaska na wc. Pečenje je prestalo i nije ga bilo zadnja tri tjedna s time da sam apstinirao od odnosa i mastrubacije.Po preporuci dermatovenerologa koji je iskljucio mogucnost hpv virusa jer ne spada u klinicku sliku istoga, prepisuje mi kremu plymicol.Prije toga sam koristio canesten ali bezuspjesno.Prije par dana sam mastrubirao i pečenje se vratilo momentalno po mastrubaciji i jos uvijek traje. Ejakulat žuckaste boje i dosta gust,neznam dali je to bitno ali navodim.Makula sama po sebi imam dojam da blijedi i da je manje vidljiva ali je još uvijek prisutna.Uz plymicl koristim i kremu cicaplast baume 5.Sama ta agonija traje dosta dugo i vise neznam kako da to tretiram.Dermatovenerolog sumnja na mogucnost seboreje na spolovilu ili candidu iako kaze da ni sam nije siguran.Molim Vas pomoc.Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da nema Candidu, a niti seboreju. O čemu je točno riječ, nije moguće reći napamet.