Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Minocyclin

tratinčica07

Poštovani,

Možete li mi reći svoje mišljenje na moj zadnji nalaz od dr.

Dg,Acne vulgaris faciei comedonica et papulosa(L70.0)
St post th.Roaccutanem(prije 4 godine)

Th.:Rp/Camphorae 2,0
Acidi salycillici 4.5
Aethanol conc ad 250,0
Sol acidi borici 3% 110.0
M.D.S Izvana, 2x dnevno

TriAcneal 1-2 dnevno

Effaclar H -dopunsa umirujuća krema povremeno po potrebi

-Rp/ Sulphuris praecipitati
Gyrodali aa 0,6
Pastae zinci oxydati ad 30,0
MDS Izvana samo na veće promjene

Minocycline caps a 50 mg 1 dnevno 3 mjeseca

S tim da sam dugo koristila effaclar gel za pranje lica ,prije par dana sam išla u ljekarnu i tražila uriage gel za pranje lica onaj zeleni međutim ova u ljekarni mi je rekla da će mi previše osušiti kožu i dala mi je od uriaga isto ali creme lavante za koju sam tek kasnije saznala da je za normalnu do mješovitu kožu a ne za masnu kao što je moja ,možete li mi reći da li će mi to sad nedovoljno uklanjati višak masnoće s lica,a s obzirom da imam puno pakovanje ima li potrebe da odma kupim neki novi ili mogu s tim dok mi se ne potroši?Zanima me koliko ovaj triacneal može biti dobar kao podloga ispod make up-a jer mi ni jednu dr kremu nije dala osim effaclar h koja je po potrebi ,te biste li mi vi preporučili nešto drugo? MInocyclin koristim već 40 dana i nekih pretjerano velikih promjena nema ,mislim vidim da ide na bolje ali opet ima po neka upalna ,što mislite nakon koliko dana mogu primjetiti neko veće poboljšanje?

Ispičavam se na ovako iscrpnoj poruci ali zanima me i drugo mišljenje jer već 4 godine idem kod ove dr i samo nakon Roaccutana mi je bilo ok lice,ali te tablete nebi više nikad pila,zanima me koliko je dobra ova terapija, te što biste mi vi preporučili?

Unaprijed hvala
Lijep pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Načelno, terapija koju ste dobili od dermatologa čini mi se sasvim u redu. Nadalje, bolje bi bilo da ste kupili Effaclar gel, a ne da ste poslušali ljekarnika.