Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

mjehurići na rukama

mika

Poštovani!
Krajem veljače na rukama su mi se pojavili vodeni mjehurići koje sam ispočetka tretirala Canasten kremom i to nije pomoglo, no onda mi je dermatolog rekao da se ne radi o običnim gljivicama i prepisao Elocom losion 1xdnevno 3-4dana i djeluje,pauze nemazanja su možda nekoliko dana max.Problem je što mjehurići i dalje nastaju cijelo vrijeme; ne stignem ni pratiti koja područja koliko mažem, pa bez tog losina više ne mogu!Pretpostavljam da to nije riješenje i molim za pomoć!Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako Elocom djeluje onda to nisu gljive. Moguće je da se radi o dishidrozi ili kontaknoj alergiji. I jedna i druga promjena može biti kronična i samo mazanje ne sprečava izbijanje novih promjena.Naravno, moguće je da se radi i o nečem trećem. Nastavite se kontrolirati kod dermatologa.