Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

nečista leđa

Branka

Imam 21 godinu i unazad 5-6 godina konstantno imam puna leđa prištića, tako kad se skinem to izgleda poprilično neestetski. nakon tuširanja osjećam lagani svrbež i zatezanje kože...situacija je uvijek ista i oni nilad ne prolaze, a kad i prođu ostaju mi ožiljci. kako da ih se riješim a također i ožiljke. pomaže li sunčanje? krema "joung derm", preparat Hygenia?

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Prema vašem opisu može se zaključiti da se kod vas radi o akne u području leđa. Niste naveli podatke imate li istovjetne promjene na licu i da li ste do sada uzimali kakve lijekove. Nakon pregleda kod dermatovenerologa najvjerojatnije će vam biti preporučeni antibiotici te odgovarajuća lokalna terapija.