Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Nokat na nožnom palcu - gljivice, bakterije ili??

Logaritmicus

Poštovani!
Imam 36.g.
Na noktu nožnog palca, regija kutno vršna zahvaćena je nekim čudnim bjelilom cca. 2 godine?
Taj dio mi se P O L A K O odvaja od kože ispod, uz lagano peckanje.
Bojim se da promjena ne zahvati cijeli nokat, što sam imao prilike za vidjeti u ljetnim mjesecima kod drugih ljudi!

Do sada sam probao SVE preparate za gljivice(lamisil, canesten, plymicol), pa čak i i-trac, Diflucan i NIŠTA!
Na šalati NISU ustanovljene gljivice niti mikroskopski, niti kultura (nema ruljenja i bjelkastih naslaga ispod nokta).
Dermatolozi jednostavno NE ZNAJU, o čemu se radi uz odgovor, "Neke stvari su jednostavno takve"
Ja se nikad ne mirim sa takvim odgovorima happy
Jednom su mi čak rekli da je to trauma nožnog palca od pretijesne obuće? Halo?
Bakterioloških pojava (gnojenje, crvenilo)-nema!
Pa ja sam phenomen!

Načuo sam nešto na forumima, da gljivice znaju biti u noktu?
Odrezao sam što veći komad tog područja i nisam primjetio nikakve promjene niti ispod, niti iznad, kao da je stvarno nešto U NOKTU! Kako je moguće da mi se onda taj dio lagano odvaja od kože uz peckanje?

Doktorica opće prakse, kaže da ćamo jednostavno isčupati nokat i a će izrasti drugi, kao da je to tako jednostavno?
Područje zahvaćanja je čak do polovice nokta i nikako ga ne mogu skratiti, intenzivnim rezanje.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru, Vedran

Dr. sc. Ivana Nola, dr. med.

Poštovani,
promjene na noktima ponekad su povezane s "uslakom zraka" nakon taume, no točno o čemu je riječ svakako bi trebalo vidjeti.
Savjetujem Vam pregled ponovno kod dermatologa.