Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Osip nalik ubodu komarca

abr80

Poštovani,

Prije par dana na donjoj strani ruku kao i na trbuhu (uz bokove) pojavio mi se osip vrlo sličan reakciji prilikom uboda komarca. Vide se blaga izbočenja, osip ne svrbi, ne peče, ne osjećam ga, crvenilo nije previše izraženo, kad stavim ruku pod hladnu vodu gotovo da nestane crvenilo, ali se brzo vrati. U ovih nekoliko dana nisam primijetio da se širi, ali niti da se povlači. Zanima me što bi to moglo biti?

Prilažem fotografiju:

http://imgur.com/a/5OdLG

Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Osip je nespecifičan, te se ne može sa sigurmošću reći o čemu je riječ. Možda bi se moglo raditi o alergijskoj reakciji.

abr80

Hvala vam, otici cu na pregled. Inace sam alergicar od malena , a dan prije pojave osipa sam sjedio na travi.Zadnja dva-tri dana javlja mi se i svrab nosa i kihanje.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To što ste napisali također govori u prilog alergijskom osipu.