Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

alpicort f

deki75

Volio bih čuti vase mišljenje o preparatu alpicort f (andorgenetsku alopeciju). I jel efikasan.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To je estrogenski preparat i koristi se isključivo kod žena. Osobno nemam iskustva s tim preparatom.

Notepad

Postovani,

Imam problema sa volumenom kose koji se unatrag godine dana pojavio. Tada sam bila izlozena stresu i pojacanom radnom tempu.
Prije mjesec dana sam bila kod dermatologa koji mi je dao vichy neogenic sampon, alpicort f losion i elocom kremu.
Alpicort f je bila terapija svaki dan, elocom krema kad perem kosu nanijeti par sati prije pranja.

Moje pitanje je sljedece, alpicort f po uputama pise da se ne bi smio koristiti dulje od 2-3 tjedna. Dermatolog mi je rekao da neka mi potraje bocica mjesec dana. Mislite li da je u redu nanositi ga mjesec dana?

I da li je elocom krema za tjeme ispravan izbor jer uvijek nalazim podatak da se na kosu nanosi losion.
Isto.pitanje sam htjela postaviti svome dermatologu no nju je gotovo nemoguce dobiti.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Alpicort je moguće nanositi mjesec dana. Uobičajeno je u vlasište nanositi losion, ali može se nanositi i krema.