Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

pečenje lica

vedrana28

Poštovani doktore,
Od jučer imam strašno osjetljivo lice, jako me peče, pogotovo područje oko očiju, stavljala sam kamilicu ali mi ništa nije bolje. Nemam nikakvih drugih simptoma, ne suze mi oči, ne curi mi nos tako da ne znam jesu li to simptomi alergije ili ne. Što da radim? Nemam nikakvog crvenila niti se vidi ikakva iritiranost.

Zahvaljujem na odgovoru.

Dr. sc. Ivana Nola, dr. med.

Poštovana,
najvjerojatnije je riječ o atopijskom dermatitisu (Alergijskom dermatitisu) koji bi trebao biti vođen pod kontrolom dermatologa, jer terapija osim masnijih neutralnih krema obuhvaća i lokalne kortikosteroidne kreme, koje nebiste smijeli samoinicijativno koristiti, već pod kontorom dermatologa.