Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Peckanje pri mokrenju

young21

Poštovani

Prilikom mokrenja osjećam jako peckanje. Simptone nekih bolesti nemam, organ ne smrdi, ne crveni se, nema bijelih iscjedaka, sve normalno samo pri mokrenju se osjeti jako peckanje. Što mi je činiti?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Potrebno je učiniti sljedeće pretrage: urin, urinokulturu, bris uretre bakteriloški, te bris uretre na klamidije i mikoplazme. Daljnje postupanje ovisno o nalazima.

young21

U redu, da li moje zdravstveno osiguranje pokriva troškova tog brisa ili ću morati nešto platiti?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To nije pitanje za dermatologa.

Leica97

Poštovani.
Prije nekih 2 mjeseca sam morala češće mokrit i bolilo me pri mokrenju..i ja sam pila samo čaj od brusnice i prošlo me za 2 dana i sad prije 3 dana je opet počelo tjera me na češće mokrenje, tijekom mokrenja me peče i svrbi. Dali trebam ići doktoru ili ima nešto da to sama zalječim?
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Bilo bi dobro da odete liječniku i da napravite urin (sediment i biokemijski), a po potrebi i urinokulturu.