Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

pitanje

yasmine20

Dijagnosticiran mi je pityriasis versicolor, na području stomka i leđa,dakle,jako je prošireno. Terapija mi je: capsule Itrac 3 ,tjedan dana po dvije dnevno zatim svaki mjesec kroz 6 mjeseci prvi dan u mjesecu 2 x 2 capsule, uz to spray ecalin. Po Vašem mišljenju,da li je dobra terapija, i za koliko bi mi se bijele flekice mogle povući? Unaprijed zahvaljujem

Dinko Kaliterna, dr. med.

Terapije je dobra samo ako svako 2 do 3 dana ne stružete cijelo tijelo sa grubom spužvom gljivice se vrate jer u protivnom ne skinete hranjivu podlogu za gljivice. Povratak boje kože ne treba očekivati prije 3 do 6 mjeseci. Koristite sapun od sumpora svako par dana i držite 5 minuta po cijelom trupu uz ispiranje od firme Jericho.