Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

popucane kapilare na licu djeteta

Poštovani,

imam dijete u dobi od 15 mj., negdje od navrsenih godinu dana primjecujem sitne popucane kapilare samo po obrazima i uz njih sitne prištiće, do tada je dijete imalo čistu kozu lica, nekada nestane, u zadnje vrijeme sve rijeđe se povlaci, nekada se pogorsa do te mjere da je tamno crvene boje, izrazito. Ako bi mi mogli reci, što bi to moglo biti.. Čitala sam o bolesti zvanoj rosacea, no sada ovdje citam da ju nemaju djeca. Stariji brat ima atopijski dermatitis, sada je tinejdzer i stanje se popravilo, O čemu bi po vašoj procjeni moglo biti riječ..
Hvala Vam unaprijed na odgovoru!

Lijepi pozdrav!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Dijagnozu Vam ne mogu reći preko računala. Sigurno je da se ne radi o razacei. Ostaje pitanje atopijskog dermatitisa (s obzirom na "prištiće). Javite se Vašem liječniku.