Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Potkozna izraslina, bubuljica ili kvrzica na penisu

bakic996

Dobro vece, pre mozda dve nedelje su mi se pojavile 3 izrasline odmah ispod glavica jedna manja okrugla sa moje prednje strane i dve duze sa zadnje strane, ranije me nisu bolele samo sam osecao svrab i manji bol na dodir, juce je pocelo da me boli jace vise da svrbi, i veoma veliku neprijatnost osecam za vreme odnosa. Nadam se da nije nista strasno i da mi mozete pomoci, hvala unapred i pozdrav.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne izgleda kao nešto ozbiljnije, ali ne mogu Vam preko računala reći o čemu je riječ.

bakic996

Ako ce Vam slika pomoci mogu vam poslati. Hvala Vam.

bakic996

Posto imam helico bakteriju i pijem jake antibiotike, jel moguce da je to uticalo?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne. Mislim da to nema veze.

bakic996

Izvinite ne znam da li je ovo dozvoljeno, brinem se previse.

http://postimg.org/image/cncdn22t5/
http://postimg.org/image/5fxgme87v/
http://postimg.org/image/t2tdow2xh/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Promjene izgledaju kao bezazlene cistte ili izraženije žlijezde.

delboy66

Zdravo, imam 16 godina, prije par dana mi se pojavila kvržica veličine 3-4mm, možda 2-3cm od korijena, ne boli, ne svrbi, samo me malo brine, o ćemu je riječ.( Nisam imao seksualni odnos nikako, a i obrezan sam)

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Napamet Vam ne mogu reći o čemu je riječ, ali vjerojatno je riječ o benignoj tvorbi koja ne zahtjeva liječenje.

delboy66

evo danas sam gledao, i smanjila je se.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Eto. Sigurno se radi o nečem prolaznom.

delboy66

Sad se skupila, i malo je nabubrila, ima malo bijeloga, meni se čini da sazrijeva, da li bih smio istiskati, ili pustiti da samo ''odradi'' svoje?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Promjenu treba pustiti (vjerojatno je riječ o žlijezdi) i ne opterećivati se s time.

delboy66

Zdravo, ja sam vam pisao i prije o ovoj kvržici.
Bila mi je prije 2 mjeseca, Trajala je okosedmicu-dvije i nestala.
Sada se opet pojavila na istom mjestu.
Imam li razlog za brigu ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Promjenu treba pustiti (vjerojatno je riječ o žlijezdi) i ne opterećivati se s time.

nijebitno222

Poštovani, primjetio sam prištice, bubuljice oko glavića, ne znam što je to točno
Čitao sam dosta toga, pa sam uglavnom zbunjen, samo se nadam da to nema veze s šiljastim kondilomima
Zanima me Vaše mišljenje, unaprijed hvala happy

Evo i slika: http://postimg.org/image/4ed7p8rhl/
http://postimg.org/image/yf54kwi3f/
http://postimg.org/image/88cr2n867/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o tzv. "pearly penile papules", potpuno dobroćudnim promjenama koje su česte i nije potrebno liječiti. Učinkovite terapije niti nema.

carlito's way

Postovani doktore mojoj djevojci su se pojavile pre par mjeseci genitalne bradavice ja sam jedini momak s kojim je imala odnose nedugo poslje toga i meni se javlja par izraslina sitnih na kozi i glansu koje sam uz savjet njenog ginekologa bez pregleda uklonio sircetom sa koze.na glansu ih nisam dirao. Sa koze su uspjesno uklonjene ali se pojavilo jos par njih na glansu. Otisao sam njemu na konsultaciju te mi je rekao da to kod mene nisu bradavice nego normalno tkivo u vidu izraslina. Nikakav simptom bola ili necega nemam sem ponekad osjecaja suhoce glansa... Sta je u pitanju i koji su nacini uklanjanja.pokusao sam sa prirodnim metodama protiv bradavica bez uspjeha. Na rubu glansa znam da imam neke papule bezopasne ali me ovo interesuje.
Ubacio bi i sliku al ne znam kako se dodaje

carlito's way

Evo vam i slika.oznacio sam crvenim krugovima podrucje

http://tinypic.com/r/k2l8hv/8

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Prema fotografijima kod Vas se radi o normalnim žlijezdama i izgledu spolovila. Liječenje nije potrebno.