Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

PRAVILNE OKRUGLE FLEKE IZNAD RAZINE KOŽE

socrad

poštovani, unazad par dana na desnoj podlaktici mi se pojavilo par crvenih fleka, koje izledaju kao da mi je na ruci netko ugasio opušak cigarete. pravilnog su okruglog oblika, sa vodenastim sekretom u sredini, koji se pretvara u krastu. nakon tri dana se ista pojavila na vratu, a danas na nozi. bila sam kod lijecnice opce prakse međutim rekla je da ce proci i da ju s nicim ne tretiram, s druge strane pijem Cefalin jer sam se prehladila, a danas se flekica pojavila i razvija na nozi. nocas sam na ruci osjetila lagani svrbež. fleke su promjera 10mm. Molim Vas odgovor jer sam vrlo zabrinuta s obzirom na sirenje iako pijem antibiotik.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na temelju Vašeg opisali i onoga što ste napisali, ne mogu Vam niti približno reći o čemu je riječ.

socrad

poštovani, dobila sam dijagnozu mikrosporoze, sasvim slučajno jer termin za dermatologiju imam tek 1.6. i sada neznam kako se ponašati, kako da spriječim širenje i kako da liječim postojeće krugove?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nisam baš uvjeren u dijagnozu mikrosporoze, jer se ona postavlja nakon pretrage na gljive (nativno-pod mikroskopom i kulture).