Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Prekomjerno otpadanje kose

Micanigi1

Postovani, u zadnjih tjedan dana otpala mi je gotovo polovica kose. Otpadanje nije mjestimicno vec ravnomjerno po cjelom tjemenu. Prije pet mjeseci sam prestala koristiti oralnu kontracepciju nakon 18 godina koristenja. Na webu sam citala da je moguce da je to uzrok otpadanja. Ako je to uzrok dali bi pomoglo ponovno uzimanje kontraceptiva ako ne koje bi pretrage trebala napraviti. Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

I to bi mogao biti uzrok naglom opadanju kose. Preporučio bih i da npravite hormone i antitijela štitnjače (T3, T4, TSH i antitireoidna protutijela).