Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Problem sa noktom palca

tatjanagirls01

Poštovani,
molio bi vas za savjet. prije pola godina sam imao udarac u nokat noznog palca, nokat je pocrnio i nakon mjesec i pol dana nokat je otpao i poceo je rasti drugi, medutim nokat je dosao do jednog dijela i sad je stao i sad se događa sljedece( slika na linku ispod) i povremeno me sam vrh nokta lagano boli. Molim vas vas savjet i pomoc.

http://postimg.org/image/r56ijesqn/74883974/

Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o oštećenju matice nokta kao posljedici udarca. U tom slučaju, neće se puno moći pomoći. Nadalje, dolazi u obzir da se (ipak) radi o gljivičnoj infekciji. Bilo bi potrebno napraviti nativnu pretragu na gljive, kao i kulturu.

tatjanagirls01

Znaci postoji mogucnost da je rijec o gljivicama na tom noktu? Koji proizvod bi mogli preporuciti za gljivicnu infekciju noktiju?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Postoji, ali je mala s obzirom na to što ste napisali. Prije gore navedenih pretraga, ne bih preporučivao terapiju.

tanja222

Postovani ja ssm radila nativnu kutruru i strugotinu nokta da bi se dokazalo da su gljivice.medjutim ipak nisu bile pa je doktor rekao da ga cupamo jer je bio skroz crn i do pola da raste novi (moguce kao da bude na krivo,nepravilan)i sve to ok.ja ga u doktora iščupam i pocne nesto malo rasti ,mekan neznam dali bih nazvala nokat.i sad se dogodi nesreća .od stolici se udarila u sredinu nokta.i pojavila se krv.ja vise nemam nikakve sanse da dobijem ikakv nokat jeli? sadi stavljam rivanol dali smijem

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je odstranjenje nokta bila pogreška i vjerojatno neće nikada narasti zdravi nokat. Kakav hoće, to će pokazati vrijeme.

tanja222

mene samo zanima dali ce odnosno daibje moguce da upoce naraste.pomirila sam se stim da zdrav nece biti pa bar da na ljeto mogu kamuflirati gelom .da imam upoce na sta kamuflirati..dali je moguce iki bas nista nece nit osim mesa kako li se vec to zove.hvala vam na odgovoru ..

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moguće je i to, ali ipak manje vjerojatno.