Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

problemi sa stopalima

sasa6

Dobar dan!

Unazad dva mjeseca na stopalima mi se pojavilo nešto slično bradavicama, tvrdo i ima bijelu točkicu u sredini.
Na početku sam išao na spaljivanje dušikom tri puta. No međutim problemi su bili još veći, praćeni jakim bolovima prilikom hodanja i veliki osjećaj nelagode u stopalima.
Doktor opće prakse mi je preporučio terapiju hipermanganom i bušenje tih bradavica, u bolnici su mi preporučili terapiju verumalom (kreme koje nisam uspio pribaviti) i cinkom.No to sve nije pomoglo i još uvijek me stopala jako bole na mjestima na kojima se nalaze bradavice.
Zanima me vaše stručno mišljenje kako da riješim taj problem i zbog čega se on javlja?
Koliko je prosječno vrijeme da bradavice nestanu?
Hvala unaprijed

Dinko Kaliterna, dr. med.

Laser najbrže uklanja bradavice jer odjednom ih može skoro u cijelosti ukloniti ali ipak treba više tretmana. Bitno je što tretman nije bolan. Navedeni lijek nabavite na tel 2300587 to je apoteka gdje ga možete kupiti. Za bradavice ihnače pomažu lijekovi za čir na želucu jer jača imunitet. Kombinirana terapija daje najbolje rezultate.