Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Promijenjen izgled madeža

Healy

Poštovani,
imam 25 godina i imam pitanje oko dva madeža. Prvog imam od rođenja kod desne dojke, prvo je bio tamnosmeđi, okrugli, s normalnim granicama da bi u posljednjih nekoliko godina prešao u svijetlosmeđu boju, promijenio izgled, kao da se jedan dio rasipao, te svrbi s vremena na vrijeme. Drugi madež se nalazi na lijevom tabanu, baš u sredini tabana, imam ga već nekoliko godina, tamnosmeđe je boje, prvo je to bila samo točkica koja je počela rasti i bio je čvrstih linija da bi se sad kao razlio, nema jasnih granica više te vidim da se kroz godine povećao. Oba madeža su promjera 5 milimetara. Inače na tijelu imam mali broj madeža, a i ti koje imam su maleni tako da me ovi zabrinjavaju zbog veličine, oblika, ukratko svega. Da li postoji koja mogućnost da Vam pošaljem fotografije madeža pošto nisam u mogućnosti dolaska u bolnicu zbog studentskih obveza? Zahvaljujem unaprijed na odgovoru!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne postoji mogućnost slanja fotografija, ali za decidirani odgovor ionako je potreban pregled. Oba dva madeža bi trebalo pregledati (prvi zato što se mijenja, a drugi jer je na mjestu trajne iritacije).