Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

šiljasti kondilomi

Ivangtd

Dali su šiljasti kondilomi nositelji raka penisa itd. spavao sam sa partnericom i nakon nekoliko tjedan bio sam nekakve bijele točkice koje su mekane bjelakste boje i po priči su to šiljasti kondilomi. dali se oni mogu izliječiti bez posljedica i dali mi možete reći dali su oni opasni po zdravlje i dali možu uzrokovati nešto jako loše ili je to jednostavno u današnje vrijeme normalna zaraza ? očekujem vas odgovor

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

HPV kondilomi nastaju nakon više mjeseci inkubacije, tako da nije vjerojatno da se pojave nakon nekoliko tjedana nakon spolnog odnosa. I po opisu Vaše promjene ne odgovaraju kondilomima. Najbolje bi bilo da se javite dermatovenerologu da se utvrdi o čemu je riječ. Inače, oni se mogu uspješno liječiti.