Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Smeđa mrlja na nožnom prstu

adri27

Postovani, prije pola godine primjetila sam pojavu svijetlo-smeđe mrlje na jagodici drugog noznog prsta velicine oko 2 mm, glatke povrsine, a koja nije posljedica udarca. Skaricama se ne moze odstraniti, sto bi znacilo da se nalazi nesto dublje ispod površine koze. Cini mi se da nije mijenjala velicinu i boju, ali ni ne prolazi. Imam li razloga za zabrinutost? Inace sam mlada osoba, do 30 god., i nisam sklona ni kvarcanju ni pretjeranom izlaganju suncu.
Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

S obzirom da trajanje i lokalizaciju promjene, bilo bi najbolje da obavite pregled dermatologa. Iako mislim da nemate razloga za zabrinutost.