Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Solarij

DomPav

Poštovani,
Čuo sam da je solarij jako loša stvar, uzrokuje rak kože i slično.. No kada idem na sunce a nisam bio na solariju dobivam crvene pjege i opekotine od sunca, a kada odem u solarij toga nema.. Što mislite, mogu li tu i tamo otići u solarij na kratko? Mogu li ako sam kratko u solariju dobiti rak kože?
Hvala! happy

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Dermatološki nije prihvatljiv odlazak u solarij kao cjelogodišnja navika, jer može dovesti do preuranjenog starenja kože i povećanog rizika nastanka raka kože. Prihvatljivo može biti jedino nekoliko odlazaka u solarij prije jačeg izlaganja suncu s ciljem postupnog dobivanja pigmemtacije (što ste i Vi radili).