Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Suhe crvene fleke

Nina

Postovani ,
prije par tjedana na trbuhu i malo sa strane pojavile su mi se crvene fleke velicine od 0,5 - 2 cm .
Pojavila mi se jedna takoder na nozi i na ledima.
Ponekad svrbe a najvise kada se cesem.
Fleke su crvene i suhe.
Sta bi to moglo biti, da li se radi o gljivicnom oboljenju ili se pojavilo jednostavno jer majicu koju sam kupila nisam prije nosenja oprala? Zasto se prosirilo i na nogu ?
Koju kremu mi preporucujete?

Unaprijed hvala

Dr.med.spec. Dinko Kaliterna

Bez pregleda može se samo nagađati koji je uzrok vaših promjena i o čemu se radi jer postoji jako puno bolesti koje međusobno jako sliče.Ne povezujem majcu kao uzrok bolesti.Samo nemojte češati promjene nikako.Isto tako smatram da ne bi trebale biti gljivice uzrok.Na nogu se proširilo jer bolesti imaju određena mjesta na kojima se najčešće javljaju.Što se tiče kreme nažalost ne mogu pomoći, svakako javite se vašem dermatologu da riješite vaš problem jer za to je potreban pregled.