Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Svijetle mrlje na genitalnoj regiji

Martsss

Dobar dan. Prije par mjeseci sam primjetila par nijansi svjetliju mrlju na desnoj velikoj usni koja me nije svrbila niti nista. Jucer sam primjetila oko anusa takoder te svijetle mrlje. Svrab imam ponekad, ali ne bih rekla da je povezan s tim jer me ona mrlja na usni uopce ne svrbi, a i znalo me svrbiti oko anusa puno prije pojave mrlja (sumnjam na hemeroide zbog povremenog krvarenja nakon stolice). Sto su te mrlje? Trebam li se zabrinuti?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Bilo bi najbolje da se javite dermatovenerologu da se vidi točno o čemu je riječ. Moglo bi se raditi o vitiligu, lichen sclerosus et atophicus itd. Ali možda je i nešto beznačajno.