Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Tinea capitis ili ringworm

kristina33

Postovana, diijete mi je oboljelo od ove vrlo uporne gljivice na tjemenu ima ogromnu gnojnu izraslinu uz bakterijsku infekciju stafilokokom aureus. Na tretmanu je antibioticima i lamisilom od kojeg apsolutno nema boljitka cak se i siri sve vise pored sve terapije koju uzima oralno i koju mu mazemo po skalpu. Preporucen nam je lijek GRISEOFULVIN od 250mg kojeg apsolutno nema kod nas i koji bezuspjesno pokusavamo da nadjemo u Madjarskoj, Rusiji, Albaniji, Italiji, Srbiji, BiH itd Zanima me da li postoji neka bolja zamjena ili ako mozete da nam pomognete u trazenju ovog lijeka jer gljivica napreduje i pored lamisila kojeg uzima vec dvije nedjelje ima samo 4 godine, i bojim se da ce mu trajno nestati kosa sa tog podrucja.
Hvala

Maja Ceković, dr. med.

Izbor lijeka ovisi o vrsti uzročnika gljivičnih infekcija. Lamisil je djelotvoran ljek ali se mora uzimati kroz duže vrijeme. Rezultat se ne može vidjeti nakon 2 tjedna.