Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Zagnojeni žulj

volf

Molim vas preporuku, zaradila sam pošteni žulj preko cijelog malog prsta - ispod i iznad nokta i još sa strane, i plus sve to zagnojio se pa sam taj gnoj kroz rupicu istiskala van, ali je to sve skupa dosta bolno. Možete li mi preporučiti kakav antiseptik ili pomoć iz kućne radinosti, hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Preporučam ispiranje u blagoj (ružičastoj) otopini hipermangana. Ukoliko se upala ne smiri, potrebni su antibiotici.