Klinička farmakologija s toksikologijom

hitno-botox

Suzana

Poštovani,
sin mi ima 7 god.i lijevostranu hemiparezu koja je nastala kao posljedica aresta nakon operacije srca (operirao je Tetralogiju Fallot).
s obzirom na jaki grč u stopalu zbog kojeg se ne može osloniti na njega,liječnici žele isprobati sa Botoxom kako bi između ostalog vidjeli koliko je stopalo već deformirano a koliko je u pitanju zgrčenost.Sin mi uz operirano srce ima epilepsiju i imunodeficijenciju (manjak limfocita),pa me zanima Vaše mišljenje o primjeni Botoxa kod njega,te koje su kontraindikacije.Uvjeravaju me da do sada nisu zabilježene nikakve nuspojave.
Hvala na odgovoru.

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana!

Novi pristup terapiji jest ovaj s Botoxom, i najvjerojatnije je korist koja se dobije lijekom veća od rizika primjene. Ipak, savjetovala bih Vam da se s dokumentacijom javite u Ambulantu za farmakoterapiju Zavoda za kliničku farmakologiju KBC Rebro, Zagreb (tel. 01/23 88 324) ili u Polikliniku Bonifarm, Laginjina 16, Zagreb (te.01/46 04 115).

Uz srdačan pozdrav,
dr Viola Macolić Šarinić