Klinička farmakologija s toksikologijom

INTERFERON - gdje i kako

Irma

Da li netko raspolaze informacijom gdje bih u ovom momentu mogla naci
interferon vag. u Rijeci ili Zagrebu te da li se iste mozda mogu naci u Njemackoj, Italiji ili Sloveniji, i ako da - da li ih je moguce kupiti bez recepta ili sa receptom izdanim u Hrvatskoj?

TNX, Irma

dr Ksenija Makar-Aušperger

Draga Irma,

Zahvaljujem na Vašem pitanju.
Interferon vaginalete (vagitorije) proizvodi Imunološki zavod u Zagrebu pa bi se tamo trebalo obratiti za pomoć. Ne mogu se dobiti na recept i po mojim informacijama (Registar lijekova u Hrvatskoj, 44.izdanje/2001) su jako skupe. Možda bi bilo dobro raspraviti s Vašim odabranim liječnikom o neophodnosti navedene terapije tim više što Interferon vaginalete nisu registrirane nigdje u svijetu.

Srdačan pozdrav,

dr Ksenija Makar-Aušperger