Nefrologija

bubrezi

vjekoslav

Imao sam saobracajnu u kojoj su mi bubrezi nagnjeceni nasli su mi u
prijedjelu ljevog bubrega jedan kamen promjera 5 mm , nakon tri mjeseca u
desnom mi bubregu nalaze jednog promjera 6mm i opet nakon 3 mj su mi nasli
u desnom velicine 1 cm sada cekam kontrolu i cekam koliku kaze ako budem
imao veci napad da se javim na hitnu da li mogu sta napraviti dok ne dođe u
mokracni kanal pa nastanu veliki bolovi , u razmjeru od zadnja tri mjeseca
on se pomakao iz gornjeg prjedjelu u diljnji predio bubrega znaci ide prema
van.... postoji li sta za topljenje kamenaca
> Unaprijed hvala
>

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovani.
Iz Vaše rečenice teško je proniknuti vremenski slijed događanja.
Anorganske kamence (glavni im je sastojak kalcij) nije moguće
"otopiti" - iz teksta nije vidljivo da li se u Vas radi o organskim ili anorganskim kamencima?
Za provođenje terapije potrebno je poznavati patofiziološki mehanizam nastanka kamenca, vrstu kamenaca, veličinu i položaj.
U Vas je potrebno napraviti preciznu dijagnostiku, a makon toga oderditi liječenje. Oboje povjerite specijaliziranom liječniku (urologu),
kojem Vas treba uputiti obiteljski liječnik.
S poštovanjem,
prof.dr.Petar Kes