Nefrologija

prostatoliti

znatizeljni

nadavno sam antibioticima izljecio bakteriju enterococcus. ostalih patogenih organizama u uro traktu nemam. prilikom uzv nadjena su mi dva odjeka, prostatoliti. zanima me kako nastaju i kako se lijece? povlace li se sami od sebe?
iako su mi i ejakulat i urin bakterioloski uredni, ja i dalji osjecam povremene tegobe kod mokrenja. to nisu neki jaki bolovi da se previjam od njih, al "nesto osjecam". posebno kod ejakulacije i prve mokrace nakon ejakulacije.

na internetu nemogu naci nista o prostatolitima, jer neznam kako se na engleski to kaze.
hvala najljepsa

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovani,
moguće je da imate kroničnu upalu prostate (prostatitis) tijekom kojeg su nastali prostatoliti (kamenci u prostati). Potrebno je napraviti detaljno mikrobiološko ispitivanje (mokraća, ejakulat, bris uretre) na bakterije, klamidije, mikoplazme...i kada se otkrije uzročnik, provesti dugotrajno, ciljano liječenje.
S poštovanjem,
prof.dr.sc. Petar Kes