Neurologija

Glavobolja

edina

Već dvije godine imam glavobolju koja je lokalizirana u potiljku.Prisutna je gotovo svaki dan i ne uvijek istog intenziteta.Obzirom da je to dug period, poslije svih urađenih pregleda (EEG, dopler vratnog dijela, tj. protok krvi u vratnom dijelu, itd) koji pokazuju da je sve u redu, počela sam pratiti da li ima neke veze sa vremenskim prilikama.Međutim, ne.
Ovim putem Vas želim pitati da li ovakva vrsta glavobolje može imati veze sa kvarnim zubima. Prije par dana sam izvadila dvije šestice, nakon čega imam osjećaj kao da se bol znatno smanjio.
Da li je to sugestija ili zaista uzročno-posljedična veza?

Hvala!

prof. dr. Zlatko Trkanjec

Glavobolja može biti uzrokovana i bolovima koji su posljedica bolesnih stanja zubiju, pa nije nemoguće da se nakon saniranja pokvarenih zubiju bol znatno smanji. Međutim, bilo bi preporučljivo da se javite na pregled neurologu (specijalisti za boelsti živčanog sustava).