Neurologija

pečenje u područuju tjemena

brane

Poštovani !

U poslijednje vrijeme osjećam pečenje i pritisak u području tjemena. Napravio sam pretrage KKS , sedimentaciju ,šećer , željezo , kalij i sve su vrijednosti u granicama normale.
Ujedno sam napravio i neurološki pregled ( status uredan ) i TCD koji je također bio u granicama normale.Tlak 130/80.
Osjećaj pečenja mi je jači kad se uzbudim / odnosno kad previše razmišljam o istom / .
Molio bih vas da mi kažete što bi mogao biti uzrok te da li je potrebno napraviti još koji dijagnostički pregled.
Unaprijed hvala na odgovoru

Prof. dr. Zlatko Trkanjec

Osjećaj pečenja i pritiska u tjemenu mogao bi biti posljedica promjena na vratnoj kralješnici. Naime, živci koji izlaze iz vratne kralješnične moždine inerviraju stražnji dio glave, a smetnje koje opisujete često su posljedica degenerativnih promjena vratne kralješnice. Vjerovatno biste trebali učiniti radiološke (rentgenske) snimke vratne kralješnice, a Vaš neurolog (specijalist za bolesti živčanog sustava) uputit će Vas i na ostale potrebne dodatne pretrage.