Neurologija

nalaz

stelinka

Poštovani,

molim vas za ukratko objašnjenje nalaza pretrage EEG. Pretragu sam napravila po preporuci liječnika opće medicina nakon što sam se žalila na česte glavobolje. Evo nalaza:
primjedbe tehničara: CEPHALEA
ZAKLJUČAK:
OCA je iregularna viševoltažna alfa, a kao subdominantna aktivnost se javlja viševoltažna polimorfna brža theta, povremeno oštrije konfigurirana. Nema jasnih asimetrija, a registriraju se i kraći paroksizmi viših i sporijih valova, izraženije na metode provokacije. Nalaz je blaže difuzno iritativno te paroksizmalno dizritmičan.

Puno hvala na odgovoru!

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Poštovana, nalaz nativnog EEG-a upućuje na paroksizme što može biti posljedica simptoma glavobolje. Javite se nadležnom neurologu koji će Vas uputiti na dodatne pretrage (TCD i CDFI moždane i ekstrakranijske cirkulacije) te eventualno ponoviti EEG nalaz. Srdačan pozdrav