Neurologija

nizak tlak

Biljana

Imam 28 godina. Sklona sam niskom tlaku (100/60, 90/60) i vec sam navikla na takve vrijednosti, tj. ne stvaraju mi vece probleme. Medjutim, u zadnje vrijeme mi se desava da mi se tlakovi priblize (100/80 ili 90/70), te tada osjetim glavobolju, vrtoglavicu i tesku slabost kao da cu se onesvjestiti. Ne znam sta da radim u tim trenucima, tj. kako da si pruzim prvu pomoc. Napominjem da povremeno imam i sideropenicnu anemiju, pa Vas molim da mi odgovorite sta da poduzmem u vezi sa ovim vrijednostima krvog tlaka. Zahvaljujem.

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Niže vrijednosti tlaka i slabokrvnost (anemija) mogu biti uzrokom glavobolja, vrtoglavica i opće slabosti. Svakako biste se trebali javiti svojem liječniku koji će Vas pregledati, uputiti na potrebne pretrage i na temelju nalaza propisati Vam potrebnu terapiju.