Neurologija

Hiperhidroza

Ivan

Vec dulje vrijeme ima problema sa znojenjem dlanova. Problem se javlja u svim situacijama koje podrazumijevaju kontakt s drugim osobama (upoznavanje, poslovni sastanci) u vidu rukovanja. Pokušao sam sa razlicitim antiperspirantima, puderom, tabletama za smirenje (Persen) ali neuspješno. Čitao sam dosta na tu temu i znam da postoje neke metode otklanjanja tog poremećaja. Između ostalog opcija je i kirurški zahvat presijecanja određenog živca, koji uspješno riješava problem. Znam da se izvodi u Americi, pa me zanima radi li se to i kod nas i kome bih se trebao javiti u vezi toga.

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Na žalost, nije mi poznato da li se kod nas obavlja navedena operacija.