Neurologija

oporavak

Tea

Postovani,
moja mama ima 56 godine i ima motoričku afaziju koja je posljedica aneurizme. Uskoro mora u toplice pa me zanima kolike su sanse da se to rijesi fizikalnom rehabilitacijom?
Unaprijed hvala na odgovoru

Prof.dr. Zlatko Trkanjec

Motorička afazija (poremećaj kod kojeg je oštećena mogućnost izgovaranja, a ostaje očuvano razumijevanje govora) zahtijeva dugotrajni logopedski tretman (rehabilitacija i vježbe govora). Dugotrajnim i upornim vježbanjem govora i što češćim logopedskim vježbama postupno u odrađenog broja bolesnika može doći do određenog stupnja oporavka govora.