Neurologija

Pitanje

VICE

Molimo vas da mi malo pojasnite ovaj nalaz od EEG:
Iregularni cerebralni ritam u frekvenciji 10-11 Hz djelomice se blokira na otvaranju oćiju.Difuzno superponirani sporiji valovi Theta frekvencije 6-7 Hz a postranićno obostrano i nešto više i sporija Theta frekvencija 4-5 Hz
Na HV i IFS analogan nalaz.

Zakljućakbig-smileizritmične promjene postranično i posteriorno nešto više desno.

Unaprijed zahvaljujem!

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Nalaz EEG-a koji opisujete zahtijevao bi daljnju dijagnostičku obradu, pa bi bilo preporučljivo da se javite neurologu (specijalisti za bolesti živčanog sustava).