Neurologija

atrofija mozga

Sabina

Jučer vrativši se kući zatekli smo svekrvu u jednom konfuznom stanju, otežano je razgovarala i vrlo nesuvislo. Nakon nekoliko sati opet smo je provijerili i ona je bila u jenom dubokom snu budili smo je više od pola sata. Rekla je da joj nije dobro i da je boli sve. Neznam točno njenu diagnozi jer kratko vrijeme živim sa njiom. Probat ću rekonstruirati ono šta sam čula. Prvi moždani udar imala je sa 38 godina i nakon toga još jedan oko pedesate. Sad ima 60 godina. Po njenom pričanju diagnoza je atrofija (odumiranje) mozga. Često joj se događaju ti napadaji kad jednostavno 'nestane', u tim periodima puno spava i gotovo se ne sijeća razgovora koje obavimo. Neznam kako reagirati u tim situacijama. Bio bi mi jako koristan savijet. Unaprijed Vam se zahvaljujem.

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Vaša svekrva bi se trebala što prije javiti na pregled neurologu (specijalisti za bolesti živčanog sustava) koji će je pregledati, učiniti potrebne pretrage i na temelju nalaza odrediti potrebnu terapiju.