Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

urinarna infekcija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Opisano znojenje se dosta često viđa u mlade dojenčadi - dijete spava dubokim snom, dok se sa glavice cijedi znoj. Vjerojatno je riječ o sazrijevanju vegetativnog sustava koji regulira rad znojnica. Stoga ako je dijete dobrog općeg stanja ne bi se trebalo zabrinjavati.

ena80

Poštovani,

Molim Vas za mišljenje u svezi nalazi.

Pretraga: Urin- bakteriološki

Test nitriti: pozitivan
Test leukocitne esteraze: srednje pozitivan

Kultura:
Proteus mirabilis

>10 na 3 <10 na 4 CFU/ ml
S Amoksicilin
S Cefaleksin
S Sulfametoksazol + trim.
S Amoksic.+ kl. kiselina
S Cefuroksim
S Cefiksim
S Gentamicin

Zahvaljujem,

Strajder

Poštovani,
Ne znam da li postavljam pitanje na pravu temu, ali ako moze pomoc.
Imam curenje iz penisa kao vodica neka, radio sam sve analize na bris uretre i hlamidije i negativan sam.
Jedan od zaključaka lekara jeste da imam širi kanal i da je to posledica toga. Inace to curenje se javlja samo pred odnos ovako nema problema nikakvih.
Preporuceno mi je da jedem sto vise brusnice.
Da li postoji neka terapija za ovo ?

Unapred zahvalan.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ena: potrebno je kontrolirati urin i urinoulturu, za sada nema indikacije za uvođenje antibiotske terapije. Treba obratiti pozornost na vanjski spolovilo - ako postoji crvenilo ili iscjedak tada nalazi urina nisu pouzdani. Također treba vrlo pomno učiniti toaletu spolovila prije uzimanja urina.

Snajder mislim da nije u pitanju bolesti nego normalna pojava izlučivanja sekreta prigodom spolnog uzbuđenja. Nije potrebna terapija niti daljnja dijagnostika.