Kontracepcija

Bespotrebna dupla tableta u istom danu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Danas popijte svakako kao i inače. Ništa se neće dogoditi.

anamarija345

Poštovani,
zanima me kakve su posljedice uzimanja vise tableta u jednom ciklusu, tj vise od 21? Naime, cesto imam probavnih problema i od straha popijem jos jednu iz rezervnog blistera, iako se mozda ona prethodna resorbirala. Prosli mjesec je bilo 5 dodatnih tableta( 1 u prvom, 3 u drugom i 2 u trecem tjednu pijenja) , nakon toga sam normalno napravila pauzu od 7 dana. Jesam li zasticena ili sam nesto poremetila takvim pijenjem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste no ne činiti to. Ne vjerujem da imate proljev 5 dana u mjesecu ili povraćate...

ivana543

Poštovani,
Prošli mjesec sam povratila nakon uzimanja pilule pa sam uzela jos jednu jer sam računala da se nije apsorbirala.kao što ste ovdje već pisali,nastavila sam normalno piti i skratila ciklus za jedan dan.problem je što se to dogodilo i ovaj mjesec.tako da već 2mjeseca za redom ću piti 20 umjesto 21 tablete.smanjuje li to zaštitu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to vam neće smanjiti zaštitu.