Kontracepcija

Da li postoji mogucnost trudnoce

japanska ruza

Postovani, treci dan ciklusa 13.4. Srijeda u 18.00 sati pocela sam piti yasmin. Popila sam 9 tableta i naredni dan bez pauze presla na microginon 30 kojih sam popila 19 kom. Znaci zadnju tabl.sam uzela 04.5. U 18.00h. U srijedu 11.5. Nastavila sam sa microginonom ali sam prvu tabletu te srijede popila ne u 18.00h nego izmedju 23 i 24.00 h. Prvi nezasticeni odnos imala sam u ponedjeljak 16.5. Jos jednu tabletu sam popila u 04.00 h. Da li je moguce da je doslo do trudnoce? Molim vas za sto brzi odgovor. Hvala mnogo unaprijed

japanska ruza

Doktoree, jutros sam imala roskasti iscjedak . da li je moguce da je to implatancijsko krvarenje. I dalje koristim mcroginon. Molim vas sto prije za odgovor jet sam sad vec u panici. Hvala

iras7

Poštovani, imala sam spolni odnos(7.5) sa dečkom pri kojem je pukao kondom, unutar 48 sati sam popila tabletu Ella one, zadnja menstruacija mi je bila 17.4.,po mom izracunu su bili neplodni dani, ali nisam bila sigurna pa sam za svaki slucaj popila tabletu, menstruacija mi je dosla 20.5. ,prvi i drugi dan mi je bila normalna, a treci i cetvrti dan smedkasta, inace mi traje 7 dana , da li ima potrebe za brigu zbog trudnoce, unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Japanska ruža mislim da prema opisanom trebate uskoro dobiti menstruaciju. Ne trebate brinuti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iras nemate razloga za brigu.

Leica97

Poštivani.

Prije11 dana sam pocela piti yasmin. Pocela sam sa prvim danom menstruacije i redovno ih pijem svaki dan u isto vrijeme..22.5 mi je zavrsio cikluc i 27 sam imala odnos sa deckom i pukao je kondom i on je to skuzio ali prekasno jer je dio već bio uso u mene. Zanima me trebam li popiti tabletu za dan poslje ili ne i jeli postoji mogucnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne treba pilula za dan poslije.

pandica7794

Poštovani doktore,
22.5. sam dobila menstruaciju i normalno započela novu kutiju Lindynette 20 nakon pauze od nekoliko mjeseci. 29.5. sam imala odnos sa dečkom, kratko smo bez zaštite i nije došlo do ejakulacije, a poslije je ipak stavio kondom. Malo sam zabrinuta sada postoji li mogućnost za trudnoću, a i zanima me koliko vremena treba proći da pilule počnu djelovati kao sigurna zaštita? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Od prvog dana je zaštita.

succi

Poštovani,
Pijem yaz pilule vec 5 godina, bez ikakvih problema, ovaj mjesec 23 dan ciklusa sam nakon tri sata imala dijareju. Nastavila sam normalno piti ostale tablete bez uzimanja dodatne tablete. Zanima me da li postoji mogucnost da ostanem trudna, jer imam redovne seksualne odnose. Partner ne ejakulira unutar mene. Unaprijed hvala na odgovoru.

bambi6

Oprostite na smetnji, zanima me mogućnost trudnoće. Ovako imal sam odnos 16. dan sa prezervativom, nakon toga provjerila stanje istog, nije pukao sve je uredno bilo. Međutim, obzirom da partner nije izvadio iste sekunde van, vec za nekih 15-ak sekundi, kad ga je izvlacio, nije pao ni nista, ali znam da se pomaknuo za nekih par cm prema gore u trenu izvlacenja, iako ga je odma primio i izvukao cijelogi dalje je bio u penetraciji. Inace su mi ciklusi 26 dana posljednjih 5 mjeseci, a inace sa eventualnom odstupanjem u dan ili dva. Sto znaci da su mi plodni dani prosli. Ali mene su tu vecer izrazito bolili jajnici, ali uz to sam imala velikih probavnih smetnji i mucnine. Pa ne znam cemu pripisat tu bol, ovaluciji, iako smatram da mi je prosla, ali ako i nije imam li razloga za brigu od trudnoce? Ostali odnosi su mi zasticeni i dodatno od gore navedenog, tako da eventualni problem stvara spomenuti odnos.
Hvala na odgovoru.

gabrijela2206

Poštovani, menstruacija je počela 23.5 a završila 27.5...dečko i ja imali smo odnos bez zaštite 2 dana nakon završetka 29.5 i dečko je svršio u mene, postoji li šansa da ostanem trudna?
Hvala.

bambi6

Tocnije 17 dan ciklusa navecer. Zadnju menstruaciju dobila sam 09.05, a sutradan je tek krenulo puno obilnije krvarenje, pa ako racunal od tog sljedeceg dana onda 16.dan. Sve sam provjerila, napunila vodom, nakon odnosa. Ali svejedno me strah, zbog te boli koja se javila, iako mi se cini da mi je ovilacija prosla,jer imam poprilicno uredan ciklus oduvijek.
Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Succi ne brinite, neće doći do trudnoće u vašoj situaciji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bambi prema opisanoj situaciji ne trebate brinuti. Nije bilo ejakulacije i neplodni dani. Dovoljno da ne dođe do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gabrijela ako su ciklusi na godišnjoj razini ujednačeni, neplodni su dani i ne bi trebalo doći do trudnoće.

Rose92

Pozdrav, imam jedno pitanje koje me muči, možda je smiješno ali pak bi htjela cuti Vaš odgovor.
Ovako zadnju menstruaciju sam imala 18.05. , dečko i ja smo imali odnose 27.05. ponoći,sve je bilo nekako na brzinu i nismo nažalost koristili kondom ( inače se uvijek držimo toga), jako kratko smo stavljali bez kondoma i zatim on je izvadio i mene zadovoljio prstom to je trajalo nekih 10 min tek onda je na kraju on sam sebi izd**** i svršio u maramicu naravno. Da li postoji ikakva mogućnost za trudnoću? Nisam sigurna da li mi je taj dan 27.05. bio plodan ili nije ako bi mi i to mofli molim Vas lijepo reci?
Stvarno se uredno pridrzavamo upotrebe kondoma, ovaj put nam se omaklo da ga ne koristimo pa smo oboje jako zabrinuti, makar cisto sumnjamo da postoji mogucnost trudnoce posto je on svrsio skroooz vani sebi u maramicu daleko od mene 10-15 min nakon sto smo stavljali, ali htjeli bi svejedno čuti Vašu potvrdu.
Sljedeću menstruaciju bi trebala dobiti 15.06. i inače mi je uredan ciklus skoro pa tocno na dan, 28 dana.
Ispričavam se još jednom ako je pitanje smiješno happy

bambi6

Pa bila je ejakulacija, odnos je bio do kraja, sa prezervativom. Zato sam i pitala.

zekoslav712

pozdrav,
pijem Diane 35 već skoro godinu dana. u ponedjeljak sam imala odnos s dečkom,nije ejakulirao u mene već izvan po stidnici,ali smo nakon toga nastavili s odnosom. u srijedu sam popila zadnju tabletu iz blistera. zanima me postoji li mogucnost trudnoce? samo da napomenem da sam prije nesto manje od 2 tjedna zaboravila popiti tabletu u obicajeno vrijeme,umjesto u 10,popila sam ju nesto prije 14 sati pa me to brine. menstruaciju ocekujem kroz 2/3 dana,no danas sam usred odnosa primjetila krv pa me to jos vise zabrinulo... postoji li ikakva sansa za trudnocu?
unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bambi, mislio sam nije bilo ejakulacije u rodnici i neplodni su dani. Ne brinite.