Kontracepcija

Lindynette 20

Lady2015

Postovani,
ginekolog mi je prepisao Lindynette 20 i rekao da pocnem piti prvi dan menstruacije. Trebala sam dobiti 24. ,medutim u nedjelju 20.9. sam primjetila par kapi krvi,pa sam zakljucila da mi je to zapocela menstruacija,ali nisam imala tableta,te sam prvu popila u ponedjeljak 21.9., navecer,jer je ginekolog rekao da je to svejedno. No izgleda da to nije bila prava menstruacija jer sam imala malo smedeg iscjetka,te sam danas ,23.9. dobila pravu menstruaciju,a danas mi je treca popijena pilula. Stoga je moje pitanje sljedece: hocu li biti zasticena ovaj ciklus tableta ili cu biti zasticena tek nakon sto pocnem piti sljedeci blister? Ako je odgovor ovo drugo,jesam li onda zasticena nakon prve tablete iz sljedeceg blistera? Ispricavam se na opsirnosti i unaprijed se zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste ovaj blister nakon sedam dana uzimanja pa na dalje dokle god uzimate.

tixy22

Postovani,

Obzirom sam imala jaki pms, policisticni jajnik i povecanje hormona, doktor mi je prepisao Lindynette 21. Danas sam zavrsila s prvom kutijom, medjutim kratko nakon sto sam ih pocela piti, grudi su me pocele boljeti jos vise nego prije sto sam pocela uzimati pilule te me jos uvijek nisu prestale boliti. Ponekad, najvise navecer otezano disem, kao da ne mogu doci do zraka te sam imala povremeni smeckasti iscjedak. Mislite li da je ovo samo vrijeme prilagodbe ili bi se trebala obratiti ginekologu da ih promijenimo?

Unaprijed hvala,

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se ginekologu svakako.

minicamini

Postovani, pijem pilule vec dve godine, dobila sam menstruaciju koja je bila braon iscedak, pa sam se uplasila da je lazna. Proslo je mesec dana od odnosa, da li je test pouzdan nakon toliko vremena? Hvala

greatgig3

Postovani!

Nakon 2 godine koristenja Lindynette pilula, u sijecnju ove godine sam prestala koristiti iste.
No nakon krace pauze, odlucila sam se ponovno vratiti na pilulu i ginekologica mi je opet propisala Lindynette 20.
Prvu sam pilulu uzela 12.9. i svaki dan uredno pila, osim sto sam jednog dana slucajno popila 2(u cetvrtak) pa sam pilulu za petak(onu dodatnu popijenu)uzela iz rezervnog blistera. U petak mi je pocela 7-odnevna pauza a u zadnjih 2 tjedna imam redovne spolne odnose. Pred 2 dana, kada sam si opipavala cerviks, sluznica je bila krvava ali mensturacije nema. Trbuh me boli a i donji dio leda, a u subotu trebam zapoceti novi blister. Inace bih zvala ginekologicu, ali preselila sam se u Englesku pred mjesec dana pa jos ovdje nemam kontakt.
Imam li razloga za paniku? (Mensturacija mi je neregularna od lipnja, ali ipak mi nije jasno zasto sad ne dolazi, kada bi je pilule trebale regulirati).

Hvala unaprijed i ispricavam se na smetnji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Minicamini već sad je pouzdan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Greatgig ne vidim problem kod vas. Nastavite dalje s uzimanjem prema propisanoj shemi uzmanja.

mima180

Poštovani, koristim Lindynette 20 od svibnja ove godine. Trenutno sam na 5. kutiji, između 4. i 5. kutije nisam radila sedmodnevnu pauzu stoga nisam imala mentruaciju, međutim sada sam na 8. tableti iz nove, 5. kutije, te sam u zadnjih nekoliko dana dobila intenzivan i obilan tamnosmeđi iscjedak. Zadnju mentruaciju sam imala od 10. - 15. rujna, a spolni odnos sam imala 1.9. kada je partner ejakulirao u mene...Trebam li biti zabrinuta, da se možda radi o trudnoći ili je ovaj tamnosmeđi isjedak jedan od nuspojava uzimanja tableta?
Lijep pozdrav

mima180

htjela bih jos samo napomenuti kako sam na dan spolnog odnosa zakasnila s uzimanjem tablete 6 sati

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Rezultat je uzimanja pilula u kontinuitetu. Ne brinite nego samo nastavite dalje s pilulama.

tali3012

Poštovani, pijem Lindynette 20 već više od dvije godine i nemam problema s njima ni nuspojavama. Prvi put bi htjela odgoditi mjesečnicu i ne znam da li se s njima to može. Naime, mjesečnicu dobivam peti dan pauze i ona traje do 3-4 dana novog pakiranja, odnosno ne stane kada započnem s novom kutijom nego traje još nekoliko dana. Zanima me da li bi to značilo ako ne napravim pauzu i nastavim s novom kutijom u cilju odgađanja mjesečnice, da ću ipak dobiti men? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte pilule do kraja 21 dan, a onda ne radite pauzu nego odmah započnite novi blister. Tada neće biti menstruacije.

antonija99

Pozdrav
ovako pijem lindynette 20 vec 1.5god no ovaj mjesec imam problem.prije tjedan dana sam trebala krenut piti novu kutiju nakon pauze,no nisam zbog finanancija uspjela uzeti.
sad mene zanima dali mogu poceti piti sada ili moram cekati menstruaciju
hvala puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte prvi dan sljedeće menstruacije kada započnete s novim blisterom.

Lea93

Poštovani,
Predhodna 3 mjeseca sam pila Trinovum tablete i sada mislim preci na Lindynette. Zanima me dali da radim pauzu 7 dana kao i normalno, ili da odmah krenem sa uzimanjem novih tableta. Dali cu biti zastcena od prvoga dana uzimanja? I koja je razlika izmedu Trinovum i Lindynette tableta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radite pauzu kao i normalno. Zaštićena ste .

Hemicarka

Pijem lynd 20 vec dve godine, trećeg dana imala sam nezaštićen odnos a sutradan tj četvrtog dana sam prvi put kasnila 5 sati sa pilulom. Da li postoji mogućnost začeća? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

želimznati1989

Pijem lindynette 20 več 2 godine i dobro ih podnosim međutim, u zadnje vrijeme povećala sam kilažu +5 kg te me zanima dali možda trebaju jače tablete tj. da li se smanjuje djelovanje kontracepcije povečanjem težine? Također u zadnje vrijeme sam jako naduta baš trbuh je kao balon i moram pazit što ću pojesti jer reakcija trbuha na većinu hrane s kojom nisam imala prije problem je grozna. To su takvi zvukovi u trbuhu glasni i teško probavljanje te grčevi i plinovi koje nemogu kontrolirati. Možete li mi pomoći što je tome uzrok? Hvala