Kontracepcija

menstruacija koja kasni

majchy

prije 3 mj sam prestala pit yasmin (pila sam ga 2,5 god.) prvu mjesecnicu nakon yasmina sam dobila nakon 27 dana,također i drugu nakon 27 dana,sad cekam 3.menstruaciju,danas konkretno je 28 dan,znam da je to minimalno kasnjenja, (po prirodi panicar) ,koristili smo kondome,svaki smo provjerili i nije pukao
tako da mislim da su mi sanse za trudnocu minimalne
jel moguce da mi je tijelo bilo pod nekim djelovanjem pilula prva dva mjeseca pa je menstruacija dosla tkao redovito? jel normalno da tako kasni? koliko je normalno kasnjenje menstruacije uopce?

puno hvala...
pozdrav
maja

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Menstruacije će vam ubuduće biti kakve su bile i ranije, prije pilula. Dakle, ako su bile neredovite, onda neredovite.

etam

Imam sličan problem, no kraće sam pila pilule(3.mj.i prestala) i također me zanima može li mjesečnica zaista kasniti/izostati zbog takve hormonske poremetnje?(Nadodajem, pilule sam u prvom planu i i počela piti zbog neredovitih i jako oskudnih mjesečnica.)
Sada mi mjesečnica kasni 6 dana (ovo mi je pri mjesec bez pilula).
Jedini rizični odnos zbio se u noći sa 11./12. dan ciklusa, kondom je ostao u meni, ali moj dečko, ne da je svršio vani, nego uopće nije svršio taj put, čim smo opazili da kondoma nema smjesta smo sve prekinuli.
Radila sam test u petak i subotu, dakle 19. i. 20. dan nakon tog odnosa (tj. 3. i 4. dan nakon kašnjenja mjesečnice), odmah ujutro, i oba su negativna.
Kod ginekologa sam naručena tek za dva tjedna pa se Vama obraćam, jer ako me netko ne smiri, tek će zbog ovolikog stresa i paranoje kasniti još više. Mislite li da imam razloga za brigu ili ponavljanje testa, ili mogu ovome rezultatu vjerovati?
P.S. Utječe li na menstrualni ciklus prehlada, prije sam uočavala da i kad bi se malo prehladila, mjesečnica bi mi bila oskudnija. Prehladila sam se dva dana prije negoli sam trebala dobit, i to onako stvarno žestoko :S

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

I za vas vrijedi prethodni odgovor. Testovi su pouzdani.

majchy

hvala vam na odgovoru.

dakle sanse za trudnocu su minimalne ako je kondom ostao citav?
menstruacije prije pilula mije bila koliko toliko redovita ciklusi su bili 26-31 dan
(danas je 29.dan i dalje ništa od menstruacije)

etam

A post scriptum o prehladi? big-smile
Nije od životne važnosti, ali čisto da znam jesu li to bapske priče ili to stvarno utječe na menstrualni ciklus.

Hvala puno, uvijek ste mi od velike pomoći, znate, lijepo je dobiti odgovor od nekoga tko je upućeniji i educiraniji. Samo nastavite ovako. happy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

A meni bi malo pomoglo kad bi netko nešto i čitao a ne samo pitao blunk. Naravno da utječe (a to sam pisala jedno 100 puta, samo da znate), svaki vid stresa koji možete zamisliti utječe - prehlada, mršavljenje, debljanje, ispiti, promjena klime... Mozak upravlja menstruacijom, a on je osjetljiva stvarčica.

maratonka

pozdrav!
i ja sam jedna paranoičarka i jednostavno se ne mogu smiriti dok vas ne pitam!
naime, kasni mi mjesečnica 5 dana, ali za vrijeme odnosa smo jako oprezni (prezervativi sa spermicidnom kremom i prekinuti snošaj) ali sad kad mi kasni jednostavno se bojim. prošla mjesečnica mi se pri kraju normalnog ciklusa vratila na jedan dan pa jel moguće da mi zato kasni? koliko je normalno da mjesečnica kasni?

hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

A da prvo napravite test na trudnoću sutra ujutro pa da se onda razgovaramo?

tajana24

menstruacija mi kasni 6 dana. zanima me da li je to moguće zbog kontracepcijskih tableta ( cilest ) koje sam pila do prvog mjeseca međutim nakon toga sam uzela pauzu od mjesec dana i jučer sam ih opet počela piti. pauzu sam uzela zato što pijem te tablete neprekidno već godinu i pol dana makar mi je doktorica rekla da mi pauza ne treba,ali ja sam je uzela da mi se organizam malo pročisti.pri spolnom odnosu uvijek koristimo kondome, još niti jedan nije puknuo.pa, da li je moguće da mi kasni zbog te pauze od mjesec dana?imam sve simptome da ću dobiti međutim nikako da dođe.unaprijed hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

E pa sad će vam kasniti sve dok ne popijete tablete. Kako ste ih uopće počeli piti prije menstruacije? Mislim, nije zabranjeno, ali nije baš uobičajeno, jer uvijek možete biti trudni.

Anakonda22

pozz menstruacia mi kasni samo 2 dana a imala sam sexualne odnose sa deckom i nismo koristili kondom ali je na vrijeme vadio i nije svrsavao u mene a prije mjesec daa pila sma antibiotilke 2 kutije sam popila ali mi taj mjesec menstruacija dosla na vrijeme prije godinu dana abortirala sam prvo dijete da li je ovo znak da sam ponovno trudna hvala unaprijes

Nataša Šemnički, dr. med.

Anakonda22 ,

učinitet test na trudnoću

PB96

Poštovani,

Pročitala sam sva pitanja i odgovore no nijedan mi nije dao odgovor na moj problem. Dakle pila sam yazz tablete do prije mjesec i nepunih 2 tjedna, 28.2 mi je bilo zadnji ciklus i trajao je par dana (4-5 ). Problem je u tome što sam pilule zaboravila 14.2 na 15.2 ponjeti kući nakon puta i tek sam dan kasnije popila zaboravljenu tabletu negdje oko 12 u podne i tabletu za taj dan kasnije podvečer (kada sam pila i uobičajeno ostale pilule) u 10 sati. Menstrualni ciklus došao je 21.2 i bio je slab, znači dobila sam ciklus 2 puta u tjedan dana. Dečko i ja smo jednom imali nezaštićen odnos no nije došao do kraja u meni te mislim da nisam turdna. Sada nakon 42 dana ciklus još nije došao. Pitala sam sestru kod ginekologice međutim odgovorila mi je da se javim kad mi on dođe.. Prije yazz-a pila sam Lindynette te mi je nakon njih ciklus kasnio mjesec i 17 dana jeli moguće da će se to desiti i kod ovih tableta? Nisam napravila nijedan test trudnoće no sutra kupujem jedan, ali prije tog volila bih čuti Vaše mišljenje.

Puno hvala na strpljenju, LP.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne bi trebalo rasiti o trudnoći. Za svaki slučaj napravite trst.

diemde

poštovani,

šest mjeseci sam pila terapiju logesta zbog neredovitih i bolnih menstruacija. zadnju sam popila 10.3. nakon čega je odmah 13.3. nastupila menstruacija i otad sam na pauzi s logestom. i sad mi ovaj mjesec već dva dana kasni, odnose sam imala, sa zaštitom, par dana nakon menstruacije u trećem mjesecu i prije 7 dana, sve je bilo u redu, koristili smo kondom. zanima me da li nakon prestanka korištenja pilula nastane poremećaj pa je normalno da sada menstuacija kasni? jako sam nervozna, ali nemam drugih simptoma da bi trebala dobiti. da li je potrebno da se javim svom liječniku ukoliko ne dodje ili??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će uskoro. Ne trebate se nigdje javiti.

leellicaa

Imala sam spolni odnos sa momkom drugi dan menstruaciju prije zadnje tablete i tad sam zadnju popila svrsio je u mene postojil mogucnost trudnoce i dalje pijem tablete desilo se prije 3 sedmice. Hvala u naprijed !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Zaštićeni ste ako redovito uzimate.

Diora

Imam 12 i pol godina.Prvu menstruaciju sam dobila 18.07.2014.godine,a druga mi jako puno kasni,msm jos je nisam dobila!Ne razumijem se bas u to pa...jel moze pomoc?! happy