Kontracepcija

menstruacija koja kasni

Dejan Šakoronja, dr. med.

U prve dvije ginekološko godine menstruacija može biti i dva put na godinu, stoga ne vidim nikakav problem.
Nadam se da još niste spolno aktivna, i da se ne radi o trudnoći.

Nina0210

Poštovani,

posljednju menstruaciju sam imala 24.08. i još uvijek je nisam dobila, bila kod svog liječnika i dao mi je duphaston 10 mg da pijem 2x dnevno. Sada mi je treći dan i još nisam dobila. Test za trudnoću sam napravila i negativan je, a ciklusi su mi do sad bili donekle redoviti svakih 30-33 dana. Međutim u 8 mjesecu sam bila i na moru pet dana i pila sam tablete za mršavljenje. Zanima me ima li to kakve veze s izostankom menstruacije?

Unaprijed zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ima veze s izostankom svakako.
Duphaston uzimajte 10 dana a prekinite prije samo ako dođe menstruacija.

Starsiva

Ispričavam se, nisam znala kako da drugacije postavim pitanje, situacija je slijedeca, inace sam mjesecnicu dobijala oko 10-12. U mjesecu redovito. Bila sam na moru 4 mjeseca i kada sam dosla, mjesecnicu sam dobila 5.9., dobila sam ranije vjerojatno radi promjene klime, imala sam nakon toga dva puta nezasticeni spolni odnos ali bez ejakulacije, i ne u plodnim danima, medutim, nisam jos uvijek dobila mjescnicu a imam sve simptome koje imam inace, mozda malo pojacanije cak, grudi su mi natecene, trbuh, i tvrd je na dodir, i imam bijeli iscjedak. Jucer 07. 10 sam radila test na trudnocu i ispao je negativan ali citam raznorazne primjere na forumima pa vise ni u sta nisam sigurna.. Ispricavam se ako ce pitanje zvucati smjesno, ali jednostavno i inace sam osoba koja panicari, a sad sam poprilicno uplasena jer nisam spremna na trudnpocu. Zahvaljujem na vasem odgovoru, i zamolila bi da odgovorite u sto kracem roku. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan, ne radi se o trudnoći.