Kontracepcija

Mogucnost trudnoce?

celicna lejdi

Dobar dan bila je ejakulacija ali pored pa sam i zato popila ellaone jer sam se bojala da nije koji spermic zalutao.Da li moze da mi kasni menstruacija od ellaone jer su mi redovne i koliko?ocekjuem je ovih dana ali nemam bas neke bolove,jako me je strah sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Ne trebate biti zabrinuti.

mojezdravlje

Poštovani, pijem Lindynette već 10 mjeseci, sada sam zbog upale mjehura imala Efox tablete. Zadnju Efox tabletu popila sam u nedjelju, a sinoć sam imala spolni odnos bez dodatne zaštite. Dok sam pila tablete koristili smo dodatnu zaštitu, ali sada kad sam prestala s Efox tabletama opet smo se oslonili samo na kontracepcijske tablete. Jesmo li pogriješili? Postoji li sada mogućnost za trudnoću? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru, l.p.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve ste dobro napravili. Ne postoji šansa.

mojezdravlje

Hvala Vam na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

radijator

Da li je moguce da djevojka zatrudni ako ne nevina al da je uslo predsjemene tecnostii aaa da i bio joj je plodni dan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je dospio u rodnicu dio ejakulata tada postoji šansa.

Hipo

Poštovani,
Menstruacije mi uvijek traju 6-7 dana i obilne su, dolaze od 26.-28. Dana.
Ovaj put sam krvarenje dobila 27. Dan ciklusa-1. dan je krvarenje bilo srednje, kao inace treci do peti dan, tamna gusta krv bez ugrusaka, a drugi i teci dan krvarenje je jako slabo. Dan prije menstruacije test na trudnocu je bio negativan, koristila sam test osjetljivosti 10, to je bio 12dan poslije ovulacije (koristim lh trake i mjerim bazalnu temp).
Dan prije menstruacije sam imala remperaturu 38,6, prvi dan menstruacije 37,5, poslije vise ne ( dr kaze viroza, radila sam hitno vadjenje krvi i urina jer nisam htjela antibiotike radi moguce trudnoce i jer sam zadnjih mjeseci pila antbiotike radi upale grla, eserihije, infekcije opekotine). Krv i urin su bili ok,osim malo eritrocita u mokraci pa je dr rekla da je tovjerojatno od nadolazece m. Osim te temperature nisam imala drugih poteskoca.
Do sada mi bolesti nisu remetile raspored menstruacije i kolicinu krvarenja.
Zaboravila sam napomenuti da tijekom menstruacije nisam imala bolove. bolove narocito s lijeve strane sam imala dane prije: ostri bolovi, nekad nisam mogla hodati,tobi trajalo pola sata pani se smirilo, onda za par sati opet.
Imam li razloga brinuti se, tj. Moram li se javljati ginekologu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o menstruacije. Ne trebate na pregled.

Independent1

Doktore oprostite, možda se ponavljam, ali nisam na određenoj temi gdje sam postavila pitanje vidjela odgovor.
Znači, zadnju menstruaciju sam imala 17.3. .. a nezaštićen odnos sam imala 13.4. .. dečko nije svršio u meni, nego vani.. menstruacija nije došla , ali već 4 dana osjećam bolove u leđima i donjem dijelu trbuha? ima li razloga za brigu ??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate.

leellicaa

Pozdrav !
Imala sam prije mjesec dana odnos koristim mycroginon 30. Decko je svrsio u mene. Tad je bila posljednja tableta i bio mi je prvi dan menstruacije. nastavila sam koristit postojil mogucnost trudnoce.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ne brinite.

tratincica7

Poštovani, pijem već 3 mjeseca kontracepcijske tablete Yaz i niti jednu nisam propustila. Pijem ih na vrijeme (najvise zakasnim do pola sata). Menstruaciju sam dobila 12.5.kasno navečer i imala spolni odnos 15.5. i dečko je svršio u mene. Čim sam doma došla, popila sam kontracepcijsku tabletu (2. po redu u blisteru), ALI 3 sata ranije jer me panika uhvatila. Idući dan sam imala i dalje menstruaciju, krvarila sam. Trbuh me nakon toga ova 2 dana boli, sad ne znam da li zbog menstruacije ili nečeg drugog (trusnoće) :S I da napomenem, imam policistične jajnike. Da li je moguće da sam trudna? Strah me zbog ovoga što sam ranije popila. Kakve su mogućnosti ubuduće za trudnoću, ako dečko svrši u mene, obzirom da pijem yaz i imam policistične jajnike? Unaprijed jako puno zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći niti će do iste doći jer redovno uzimate pilule. Ne vidim problem.