Kontracepcija

molim savjet ginekologa

barbara200

danas sam zavrsila na hitnoj zbog tahikardije dobila sam sljedece ljekove: diazepam(normabel) 2mg, bisoprolol (beta blokator) 1,25mg te NaCl 0.9% 250ml inf. danas sam popila 19. pilulu te me zanima da li su ti ljekovi smanjili djelotvornost pilula? i da li to ima veze posto je kraj ciklusa? da radim normalnu pauzu između kutija ili da pocinjem piti prvi dan menstruacije? te bi li trebala koristiti sljedeci mjesec dodatnu zastitu? htjela bih imati menstruaciju. Uistinu zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lijekovi ne umanjuju zaštitu. Normalno popijte do kraja te pauza sedam dana. Sve kao i prije ovih lijekova.

Ivončica

Poštovani!
Imala sam problema s kašnjenjem menstruacije, kasnila je 10 dana. Potom sam otišla na pregled kod ginekologa, obavila UZV i sve je bilo u redu. Dobila th.Duphastone a mjesečnica je uslijedila 29.03.2014. (nedugo nakon korištenja Duphastone-a). Završila je 06. 04. 2014. Prekjučer i jutros sam imala nezaštićen odnos s mužem i ejakulirao je u mene. Može li doći do začeće i kolika je vjerovatnost? Ako ne, kad bi moglo (s obzirom da mi je nakon kašnjenja ciklus poremećen). On je na posl. putu do nedjelje. Kad možemo pokušati ponovo? Hvala unaprijed i nadam se brzom odgovoru happy LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odnos je bio u plodnim danima, dakle svakako da postoji šansa i nije mala.