Kontracepcija

Peting

ivkec93

Postovani, za vrijeme plodnih dana imala sam odnos sa momkom, nakon sto je svrsio spermu sam razmazala po penisu. Tri sata nakon toga, ponovo smo imala odnose, i sperma je bila osusena na penisu. Postoji li mogucnost trudnoce? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji no nije velika. Ne od sasušene sperme već one koja je ostala u spolovilu od prijašnjeg odnosa.

Pozdrav , ja i djevojka smo primjenjivali petting , pri tome sam imao zastitu i nisam ejakulirao u blizini vagine .Postoji mogucnost da sam nakon toga na ruci imao malo sperme dok sam rukom prelazio preko vagine nakon ejakulicije. I ona je nakon diranja mog p.organa nakon ejakulacije neopranih ruku pojela cokoladu.Da napomenem da se to dogodilo dan prije menstruacije koju je djevojka po pravilu tada trebala i dobiti .Postoji li mogucnost trudnoce? Da li je menstruacija dan nakon sigurni znak da nije trudna? Djevojka je nevina, nakon toga osjecala je mucninu moguce da je to od nervoze? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dječače dajte se educirajte da ovakvih pitanja više ne bude.

Znaci ne moze doci nikako do trudnoce ? Hvala vam mnogo .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

sara1234

Postovani,mogu li zatrudnjeti ako je decko samo namjestio svoj spolni organ (nisam sigurna je li bilo ejakulacije ili predejakulacije) a potom dotaknuo moju ruku te stavio svoje prste u moju vaginu? Znaci nisam sigurna je li imao sperme na ruci. Bio mi je prvi plodni dan.
Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće.

pepa34

Postovani,
Zanima me da li djevojka moze zatrudniiti ukoliko je doslo do trljanja polnih organa,a da je bilo ejakulata na penisu. Lijep pozdrav i hvala

pepa34

Postovani,izvinjavam se imam jos jedno pitanje,mozda je glupo ali sta da se radi.. Postoji mogucnost da djevojka zatrudni ukoliko sam svrsio pored nje na plahtu,a da sperma nije ni na koji nacin dospjela u rodnicu,niti je bilo penetracije. Jos jedno hvala i oprostite na smetnji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ne brinite.

pepa34

Hvala Vam velika,da je vise ovakvih strucnjaka,lakse mi nam bilo. sve najbolje u vasem radu i srecno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

hani bani

Postovani,

Partner i ja imali smo nezasticen spolni odnos 4 dana nakon zavrsetka zadnje menstruacije. Iako nije ejakulirao u mene, kroz nekoliko minuta sperma je sa njegovih prstiju unesena u rodnicu. Dakle, ruke nisu obrisane niti se sperma uspjela osusiti u tom vremenu. Postoji li mogucnost trudnoce i trebam li biti zabrinuta?

Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala no ne može se u potpunosti isključiti.

leon2525

poštovani.
ja i djevojka smo se međusobno zadovoljavali. kako me ona oralno zadovoljavala svršio sam joj u usta. nakon nekog vremena navlažio sam svoje prste u njenim ustima i dodirivao joj klitoris samo nekoliko minuta (nisam ulazio u rodnicu). postoji li mogućnost da ostane trudna? (najvjerovatnije su joj bili plodni dani)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

dejanna

Dragi doktore, da li nevina devojka može da zatrudni od predsemene tečnosti. Ušao sam u devojku jednom, nevina je, bolelo ju je i izvadio sam ali nisam imao kondom, da li postoji neka šansa da zatrudni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće ako nije bilo ejakulacije.

dejanna

Znači, dragi doktore do trudnoće ne može doći ako je dečko ušao jednom u mene bez kondoma i izvadio jer me je bolelo mnogo?

Nazad
Naprijed