Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odavde ne mogu znati. Savjetujem uzv pregled.

ninath

Poštovani,

trenutno nisam u mogućnosti obaviti uzv i ne ću biti naredni period. (barem dva tjedna)
Da li je moguće da tableta nije djelovala i da sam trudna? Imam li razloga za brigu?

Zahvaljujem na svim odgovorima.

Nakica

Postovani,
Molim Vas za odgovor,
Poslednju menstruaciju sam imala 29.10.2013. Nezasticen odnos 09.11., partner nije eakulirao u meni samo je pocetak odnosa bio bez zastite, pa me je to uplasilo. Popila sam Escapelle tabletu nakon 24 sata. Prokrvarila sam 13.11. i trajalo je 5 dana i bilo je kao menstrualno krvarenje. Nakon toga sam imala nezasticen ponovljeni odnos 22.11., tacnije koristili smo kondom, partner je ejakulirao u kondom, istusirao se i nakon pola sata smo ponovili odnos s'tim sto nismo koristili kondom tokom prvih par minuta, onda smo koristili sve do kraja i partner je opet ejakulirao u kondom. Mene je uplasio taj ponovljeni odnos, da nije ostalo nesto na njegovom polnom organu. Sada imam simptome pms-a, bolne grudi i male grceve u stomaku zadnjih 5 dana. Da li sledecu menstruaciju racunam od tog izazvanog krvarenja 13.11. ili mi kasni? Zasto mi kasni? Da li imam razloga da brinem?
Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ninath moguće je.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakica kasni zbog popijene postkoitalne zaštite.
Načinom kojeg ste naveli trudnoća je moguća.

Nakica

Postovani,
Oprostite, samo da pitam jos nesto. Kod mene kasni zbog tablete, a sto se moguce trudnoce tice, to mi govorite da je generalno moguce na taj nacin? Da li sam dobro razumela?
Da li je potrebno da radim test?
Hvala!

ninath

Poštovani,

zahvaljujem na odgovorima. Imam samo još jedno pitanje. Kada najbolje da napravim test za trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakica napravite test svakako.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ninath s prvim jutarnjim urinom.

Nakica

Postovani,
Hvala puno na svim odgovorima. Dobila sam danas.
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

MM.JP

Poštovani,

17.11. sam imala spolni odnos sa deckom i ejakulirao je u mene.
Tada sam bila u plodnim danima, a inace pijem pilule duze vrijeme sa pauzama radi problema sa hormonima.
Tada mi je bila 8. Tableta, a sljedeci dan sam ih popila 4, sta vjerojatno nisam trebala ali sam se uplasila.
10.12. sam na vrijeme dobila menstruaciju i sve je normalno kao i inace i zanima me jel postoji i dalje kakva mogucnost
da zatrudnim i jel bi trebala uzeti test ?

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba test. Niste trudna. Inače ne činite to jer za to nema potrebe. Dovoljna je jedna tableta.

macak jole

Postovani,

popila sam u u istom mjesecu dva puta pilulu Escapelle, u razmaku od 10 dana, nakon cega sam redovno dobila menstruaciju, bey ikakvih tegoba sam bila..interesuje me da li je to stetno za zdravlje, za mogucu oplodnju i trudnocu u nekom daljem periodu, tj da li mogu imati posledica zbog toga?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dugoročnim posljedica nećete imati ali nemojte to činiti. Bolje je uzimanje pilula kontinuirano nego ovo što radite.

rr83

Pilula je uzeta 2 dana nakon rizičnog odnosa i 3 dana od toga je uslijedilo krvarenje koje je trajalo 4 dana.Je li moguće da slijedeća menstruacija kasni par dana zbog pilule ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da kasni zbog postkoitalne pilule.

BluBlu

Pozdrav,
15.11 imala sam spolni odnos s deckom pri kojem je pukao kondom(bio mi je to prvi dan nakon zavrsetka menstruacije).16.11 popila sam Escapelle tabletu i nakon 12 sati jos jednu.22.11 imala sam lagano krvarenje koje je trajalo 6 dana.Ocekivala sam menstruaciju oko 22.12 ali je jos nema sad imam lagane bolove i grceve u trbuhu i laganu mucninu,imam osjecaj da bi trebala dobiti,ali nema je sad jel mi mozete rec kad bi ju trebala ocekivati i da li da napravim test?

Hvala unaprijed.

BluBlu

Nisam spomenula da mi ciklusi nisu redoviti happy jel se imam razloga brinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruacija obično kasni do sedam dana nakon escapele.
Čemu ste popili dvije Escapelle? Tko vas je to savjetovao.
Ne treba vam test, ne radi se o trudnoći.