Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Tweety111

Poštovani,

posljednju menstruaciju imala sam 10.12. ili 9.12. nisam sigurna između ta dva datuma, ciklus mi je redovit i traje 29 ili 30 dana, a sama mjesečnica 6 dana. Rizičan spolni odnos imala sam u noći sa 25.12. na 26.12. Sutradan je bio neradni dan i nisam mogla do svoje ginekologinje, a na hitnom ginekološkom nisu baš bili susretljivi ni za savjet. Pa sam pričekala 27.12. jutro i odmah zvala svoju ginekologinju koja je nažalost bila na godišnjem, no došla sam do njene zamjene koja mi je pripisala Elleone pilulu za dan poslije koju sam popila znači nakon 31 sat od odnosa, no nije me uputila ni kada bih trebala dobiti sljedeću menstruaciju, trebam li imati i kada izazvano krvarenje (o kakvom čitam na forumu) i još jedno pitanje koja je razlika između Escapelle i Elleone? Nije me pitala za ciklus, tako da nije ni provjeravala kada bi mi mogla biti ovulacija. Kako to nije moja ginekologinja molim Vas za odgovor, od nuspojava imam već tri dana jaku glavobolju. Ako mi je bila ovulacija prije odnosa je li mi trebala možda dati escapelle? Unaprijed hvala na odgovoru. Tweety111

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ovulacije djelovat će. Probojno krvarene nastupi nakon sedam dana a menstruacija u redovno vrijeme ili par dana kašnjenja.
Nuspojave su blage.

Tweety111

Poštovani,

imam još jedno pitanje, ukoliko do krvarenja kojeg ste spomenuli ne dođe uopće u roku od sedam dana, što bi to značilo? S obzirom na datume koje sam napisala izgleda da je to bilo vrijeme ovulacije odnosno 15. dan ciklusa, je li mi doktorica u tom slučaju trebala dati escapelle pilulu za koju sam na forumu pročitala da se daje ako se sumnja da je ovulacija već bila ( A kako me nije niti uputila koje pilule postoje i kojima im je konkretno namjena nisam ni znala dok nisam pročitala na netu)?
Molim Vas da mi odgovorite na oba pitanja i hvala još jednom. S poštovanjem, Tweety.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije nužno da bude krvarenja kroz tjedan dana.
Osobno mislim da je Escapelle bolja solucija u vašem slučaju.

marijs

Postovani zadnju menstruaciju sam imala 12.12., ciklusi mi traju 30/31 dan, nezasticen odnos metoda prekinuti snosaj sam imala 01.01.2014, sva ejakulacija je sa velikom sigurnoscu bila vani, bio je 21 dan ciklusa, no ipak zanima me da li je potrebna hitna kontracepcija ?
Hvala unaprijed.

panicarka11

Poštovani,
dana 31.12.2013.oko 6:45 ujutro imala sam spolni odnos prilikom kojeg je kondom pukao.Popila sam jednu tabletu Escapelle nakon 45 minuta od odnosa. Zadnja menstruacija bila je 19.12.2013, a inace su mi ciklusi u rasponu od 30-35 dana. Nakon sto sam popila tabletu nisam imala nikakve nuspojave.I nakon sto je proslo 15 sati popila sam jednu casu alkoholnog pica.Zanima me da li postoji ikakva sansa za trudnocom? i da li je tableta djelovala?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Panicarka dobro ste postupila. Nadajmo se da je djelovala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marija nije potrebna.

panicarka11

Hvala Vam na odgovoru.Kada bi trebalo nastupiti krvarenje izazvano tabletom? I koliko dana je potrebno da prode od odnosa da se moze testirati na trudnocu,a da test bude siguran? Da li se smanjuje djelovanje tablete ako sam tu noc prije odnosa pila alkohol? Hvala Vam na odgovorima

Tweety111

Zahvaljujem na odgovoru, sada ostaje samo nadati se da do ovulacije nije došlo prije odnosa kad sam već bila takve sreće da je doktorica pogriješila u odabiru tablete. Postoje li slučajevi da je Elleone ipak pomogla, odnosno odradila svoje ako je i bila ovulacija ili bila baš taj dan?

ana0102

Poštovani,

Zadnju menstruaciju sam imala 26.12. do 29.12., ciklus mi traje 27 dana! 1.1. sam imala nezaštićen spolni odnos, u roku manje od 24 sata popila sam ellaone tabletu. Kada opet mogu očekivat menstruaciju i kolike su šanse da tableta ne djeluje s obzirom da nisam bila u plodnim danima!?

Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Panicarka, menstruacija bi trebala nastupiti u očekivano vrijeme. Ako zakasni koji dan napravite test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tweety ma bit će sve u redu. Ne brinite. Dobit ćete menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ana niste ni trebali uzeti pilulu. Krvarenje kroz 7 dana slabije a menstruacija na vrijeme.

anna87

Poštovanje!
Molila bih Vas za savijet. Sinoć (2.1.) sam imala spolni odnos gdje je došlo do toga da je kondom pukao. Međutim, dečko i ja mislimo da se nije uspjelo ništa izliti ili ako je to je bilo sasvim malo jer je u kondomu ostalo dosta sperme, a i pukao je sastrane. Zadnju menstruaciju dobila sam 25.12. trajala je 5 dana, a ciklus mi traje 28 dana.
Zanima me da li je potrebno uzeti hitnu kontracepciju. Unaprijed hvala!

arsenal123

Postovani

Ja i cura imali smo spolni odnos za novu godinu, znaci prije 66 sati, kondom je skliznuo prilikom seksa a ja to nisam primjetio i mi smo nastavili. Svrsio sam vani, ali je nesto od toga zavrsilo i na njoj i klizilo joj dole. Popila je pilulu za dan poslje ellaone, nakon 40 sati od spolonog odnosa. Nakon toga joj se javlja bol u trbuhu, jajnicima i mucnina. Pri uriniranju je vidjela par kapljica krvi. Brinemo se je ne zelimo da zatrudni i zanima vas nase misljenje i koje su sanse da se to dogodi? Moram napomenuti da su joj bili plodni dani. Zanima nas i nakon koliko vremena se moze napraviti test za trudnocu?

Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anna ako niste sigurni, bolje je uzeti postkoitalnu zaštitu nego ne. 9.dan ciklusa je plodan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Arsenal, pilula nije sto posto sigurna i efikastnost je veća ako se uzme čim prije nakon nezaštićenog odnosa.
Test napravite ako joj kasni koji dan. Nikako ne prije.

anna87

Hvala na odgovoru.. još samo da Vas pitam koje bi mi preporučili s obzirom da inače koristim dabroston tablete od 15. do 25. dana ciklusa jer imam policistične jajnike. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Escapelle ili ellaone.