Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Zvjezdica11

Postovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 8.3, imam redovit ciklus 28 dana. Naime 1.4 sam imala nezasticeni odnos i moguce da je doslo do ejakulacije. Prema mom kalendaru to su bili neplodni dani.sljedecu menstruaciju bi trebala dobit za 8 dana. Nakon 12 sati od odnosa sam uzela EllaOne pilule prvi put. Nakon 2 dana mi se pojavio gusti smedi iscjedak sa krvlju, pa me sad zanima da li je to pocetak menstruacije ili krvarenje nakon uzimanja pilula. Imam li razloga za brigu? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je to posljedica pilule. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

sandra66

Postovani,
Obratila sam Vam se pre nekako u vezi pilule Escapelle koju sam popila 18.3. Naime, nekon toga sam dobila menstruaciju i sve je u redu. Sada bih zelela da vas pitam, da li ta tableta sada moze da utice na rezultate krvne slike i hormone stitne zlezde? Ovih dana treba to da proverim pa nisam sigurna da li na neki nacin moze nesto izmeniti.
Unapred zahvalna.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana tableta ne utječe na krvnu sliku niti na hormone. Slobodno učinite pretrage.

Zvjezdica11

Poštovani,
Pisala sam Vam već ovdje gore, taj gusti smeđi iscjedak mi je trajao 5 dana i onda je prestalo menstruacija mi je trebala.doći 8.4 , no sad ne znam da li je taj iscjedak došao umjesto menstruacije? Jer se brinem zbog kašnjenja
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da su šanse za trudnoću samo teoretske. Za svaki slučaj učinite test. Menstruacija ne mora uvijek biti istog intenziteta i trajanja.

Domi689

Poštovani,
Ja i djevojka smo imali zaštićeni odnos prije mjesec dana, također imala je i mengu normalnom periodu ali problem je otkad joj menga zavrsila prije nekih tjedan dana stalno ima neki smeđi iscjedak pa nezna o čemu je problem. Ne znam dali da se brinemo ili ne.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, vjerojatno se radi o disfunkcijskom krvarenju zbog produljenog djelovanja progesterona (tj. produljena funkcija žutog tijela). Nije potrebno liječenje, ali ukoliko bi se ponavljalo iz ciklusa u ciklus može se liječiti primjenom gestagena u drugoj fazi ciklusa.

sandra66

Postovani,
Poslednju menstruaciju sam imala 27.04. ali prethodnih meseci mi nisu uopste bile redovne, stalno je variralo mnogo.
Sinoc, 12.05 oko 23h imala sam odnos sa deckom i kondom je pukao, te mislim da je nesto zavrsilo i u meni..
Jutros sam na gacicama videla kao tamno smedje krvi malo..
Ja zbog onih neredovnih menstruacija stvarno ne znam kada su mi plodni dani..
Zatim sam danas u 10h ujutru popila escapelle pilulu, dakle unutar 12h sam je popila.
Mene brine ta sukrvica, da li to znaci da sam zatrudnela? Da se mozda ovulacija preko noci tj od sinoc do jutros odigrala? Stvarno ne znam
Molim vas posavetujte me

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste popili na vrijeme tako da nema razloga za brigu. Krvarenje je možda bilo kontaktno (zbog odnosa), možda ovulacijsko, a sigurno nije zbog trudnoće.

sandra66

Postovani, ponovo Vam se obracam ja sa posta iznad.
Naime, ja jos uvek ovih dana imam braon sekret. Ne u velikm kolicinama, ali kad idem u toalet to primetim na papiru ili pomalo u donjem vesu. Cudno mi je da jos traje.. Da li se to sad desava zbog popijene pilule ili sta vec ja stvarno ne znam. Sta vi kazete?

Ivo Balenović, dr. med.

To je nuspojava tablete, nema razloga za brigu.

joso1

izvinite imao sam spolni odnos bez zastite znaci svrsio sam u nju i problem je taj sto nisam sig dal su plodni dani zadnji put je dobila 1.5. i dobija redovno svakih 28 dana i da popila je tabletu za dan poslije

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenom plodni dani su bili od 11. do 17.5.

Blond007

Pozdrav,
naime dečko i ja uvijek koristimo kondome i ovaj put je puknuo bez da smo primjetili,te je on ejakulirao u mene. To se dogodilo jučer(27.5.) te sam nakon 9 sati (danas ujutro) popila Escapelle jer je ovulacija bila 2 dana prije odnosa. Stoga su mi bili plodni dani. Menstruacija mi je trajala od 12. do 17.5. Ciklus mi traje 26 dana. Kolike su sanse da zatrudnim posto sam cim prije popila tabletu,ali opet plodni su dani? Nikakve nuspojave tablete zasad nemam. Kada ce nastupiti izazvano krvarenje? Sljedeca menstruacija mi treba doci 7.6.

Hvala puno na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste popili na vrijeme. Zaštita je otprilike 90 - 95%. Postoji mogućnost da zbog tablete menstruacija dođe nekoliko dana ranije ili kasnije od uobičajenog.

eminik

Poštovan Doktore ... Pratim vas iz Makedonije, a ono što me zanima je sljedeće. Jučer smo imali odnos sa svojim dečkom, a on je svrršio na moj trnuh, ali sperma se proklizala i nadole na povrsine vaginu...pitam dal ima nekakva opasnost da moze da sperma potone s površine vagine na mjesto gde bi trebalo biti oplođeno ... inače nisam u plodni dani, trebala bi menstruacija doći za 6 dana i vec imam simptome.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako menstruacija treba nastupiti za 6 dana ne postoji mogućnost trudnoće čak i da je do ejakulacije došlo u rodnicu, jer se radi o neplodnim danima.

mih

Postovani,zadnju menstruaciju sam.imala 30.6,ciklus mi je svakih cca.28 dana. 11.7 imala sam nezasticen spolni odnos i popila pilulu ella one,zanima me da li moze imati smanjeno djelovanje ako sam nakon 3/4 h popila casicu,dvi alkohola.Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, djelotvornost tablete neće se umanjiti.